Raben logo
csm_90years_tlo_4K_dron_1600_a294c8cd27.jpg

„Raben“ švenčia 90-metį Europoje

2021.04.07
Jau 90 metų “Raben Group” nuolatos yra tobulėjimo kelyje, visada drąsiai žvelgia į ateitį ir ieško naujų iššūkių. Bendrovė nori būti ta varomoji jėga, kuri ne tik išlaikys pasaulį, bet ir padarys jį geresnį ir ekologiškesnį. Štai kodėl, švenčiant šios bendrovės sukaktį visi yra kviečiami stebėti unikalų „Eco2way“ turą po Europą, o rugsėjo mėnesį atsivers balsavimo platforma skirta kompensuojamiems projektams – laimėjusiam projektui bus skiriama finansinė parama.

2021 m. „Raben Group“ švenčia įmonės 90-metį. 90 metų patirties, įvairios naujovės ir nuolatinis tobulėjimas. Ir tai ne pabaiga, bendrovė nežada sustoti.

„Per šiuos 90 metų mes daug pasiekėme vertindami ir išlaikydami partnerystę bei skaidrų bendradarbiavimą su savo klientais, todėl mes didžiuojamės ir tuo pačiu esame pasirengę susidurti su naujais iššūkiais, tokiais kaip klimato kaita. Mes norime, kad kitos kartos turėtų prieigą prie tų pačių išteklių, kuriuos mes naudojame dabar. Štai kodėl savo jubiliejaus proga norime jus nuvesti į nepaprastą „Eco2way“ turą po Europą, kur mūsų darbuotojai parodys vietas, kenčiančias nuo klimato kaitos. Tikimės, kad mūsų klientai padės mums kartu pasirinkti vietą, kuriai labiausiai reikia pagalbos ir palaikymo, kai turas po Europą bus baigtas. Tam, kad mes ir visi kiti dar ateinančius 90 metų galėtume mėgautis švariu klimatu ... “- sako Ewald Raben,„ Raben Group “generalinis direktorius.

90 metų kelyje kartu su ekologija

Bendra socialinė atsakomybė yra neatsiejama įmonės dalis, kuri paremta vertybių sistema. Bendrovė visapusiškai priartėja prie ĮSA koncepcijos, integruodama socialiai atsakingą veiklą su organizacijos verslo strategija. Ekologija turi didelę reikšmę Raben. Kiekvienais metais ji investuoja į efektyvesnius ir ekologiškesnius transporto ir sandėliavimo sprendimus ir pasodina tūkstančius medžių, kurie neutralizuoja tonas CO2 .

Štai kodėl įmonė nusprendė atšvęsti savo 90-metį gana neįprastai, kviesdama klientus ir interneto vartotojus į „Eco2way“ turą po Europą. Ši nepaprasta kelionė prasideda balandžio 1 d. ir tęsis iki 2021 m. rugpjūčio pabaigos. Įmonės darbuotojai ir eko entuziastai atliks kelionių vadovo vaidmenį, bei pristatys ir pasakos istoriją apie dvidešimt vietų, kurios yra rizikos grupėje dėl klimato kaitos. Visą kelionę galite stebėti svetainėje (www.raben90years.com ) ir įmonės socialinėje erdvėje visose 13-oje vietų, kur yra „Raben“ sandėliai. Tačiau šventė tuo nesibaigia! Švęsdama 90-metį, įmonė nori padovanoti dovaną mums visiems ir ateinančioms kartoms, o rugsėjį ji įsteigs internetinę trijų kompensuojamų iniciatyvų balsavimo platformą. Daugiausiai balsų surinkęs asmuo gaus „Raben Group“ dotaciją. Balsavimas tęsis iki lapkričio pabaigos, o rezultatai ir laimėjęs projektas bus paskelbti gruodžio mėnesį!

 „Mes norime nustatyti rinkos tendencijas tvarumo srityje ne tik turėdami ekologiškus sunkvežimius ir sandėlius ar sodindami medžius, bet taikydami visus procesus, kuriuos naudojame. Mes stengiamės, kad jie būtų kuo ekologiškesni. Tai yra mūsų atsakomybė. Kadangi mūsų santykiai su klientais grindžiami partneryste, aš tikiu, kad ir jie prisijungs prie mūsų tokiu tvariu verslo būdu. “ - paaiškina Ewald Raben.

Šiuo metu „Raben Group“ turi daugiau nei 150 filialų 13-oje Europos šalių, bendrovė siūlo apie 1 200 000 m2 sandėlio patalpas, dirba 10 000 darbuotojų ir kiekvieną dieną visoje Europoje išsiunčia daugiau nei 8500 sunkvežimių. Tačiau viskas prasidėjo tikrai nepastebimai nuo mažo olandų šeimos verslo. Šiandien įmonei vis dar labai svarbios šeimos valdomoms organizacijoms būdingos vertybės, kurios teigiamai veikia darbuotojų įsitraukimą ir santykius su klientais.

Pasaulinio prekinio ženklo „gimimas“

1931 m. Mažame Meddo-Winterswijk Nyderlandų miestelyje, Jan W. Raben, dabartinio generalinio direktoriaus senelis, pradėjo į turgų vežti vietinių ūkininkų produktus. Taip jis po truputį įkūrė įmonę, kuri šiandien pasaulyje yra gerai žinomas prekinis ženklas. Kitas etapas „Raben Group“ istorijoje buvo tada, kai 1960 metais įmonės vairą perėmė įkūrėjo sūnus Theo Raben, kuris įkūrė: tekstilės gabenimą į ir iš Lenkijos. Tačiau pirmąjį žingsnį užsienyje žengė anūkas Ewald. Jis pažino įmonę iš vidaus ir išorės; jis šeštadieniais plovė sunkvežimius jau būdamas dešimties metų, o dirbdamas sunkvežimio vairuotoju studijavo universitete. Po 1989 m. pertvarkos jis pastebėjo plėtros galimybes Lenkijos rinkoje ir nuvyko ten, norėdamas įsteigti Raben skyrių. Tada jis nusipirko Lenkijos žemėlapį ir pažymėjo dvylika vietų, kurios turėjo tapti filialais skirtingose ​​šalies vietose.

Pastarieji 30 metų buvo nuolatinės įmonės plėtros ir dinamiškos plėtros į užsienio rinkas istorija, ir viena iš sėkmės paslapčių yra sumanus geriausių šeimos verslo ir verslo valdymo pavyzdžių derinimas.

„Šeimos įmonė turi pranašumą prieš kitus verslus, nes klientus ir darbuotojus traktuoja kaip šeimos narius. Mes siūlome logistiką su „žmogaus veidu“. Partnerystė ir lojalumas tinka šiam bendradarbiavimo stiliui. Mes turime daug ilgalaikių klientų. Jų verslas bėgant metams keitėsi ir mes prie jų prisitaikėme. Mes esame partneriai todėl kartu reaguojame į iškilusius iššūkius. Mes taip pat augame kartu. Ši nuolatinė plėtra yra įrašyta į mūsų įmonės DNR. Mes teikiame ne tik paslaugą, bet ir pažadą, ir šis pažadas turi būti įvykdytas - visada laiku, atkreipiame dėmesį į smulkiausias detales ir siekiame aukščiausios kokybės. Todėl daugelį metų ieškojome novatoriškų sprendimų, visada teikdami pirmenybę savo klientams. Tokiu būdu investuojame į ateitį, į tvarius sprendimus ir projektus, kurie turi ilgalaikę naudą tiek mums tiek mūsų klientams “. - sako Ewald Raben, „Raben Group“ generalinis direktorius. - „Mūsų įmonės kelyje laukia dar ne vienas išbandymas, bet jau šiandien esu įsitikinęs, kad kartu galime pasiekti bet ką, ko norime“.

Plėtra Europoje

„Raben Group“ plėtėsi ir lydėjo savo klientus jų sėkmės link. Nuo 2002 m. „Fresh Logistics Polska“ pasirodė rinkoje, ši įmonė specializuojasi į šviežius maisto produktus, kuriems reikalinga kontroliuojama temperatūra nuo 0 iki +2° C („UltraFresh“) ir nuo +2° C iki + 6° C temperatūros, visoje logistikos grandinėje. 2003 m. – 2010 m. laikotarpis paskatino plėtrą į naujas rinkas. 2003 m. atidarytas pirmasis padalinys Ukrainoje, o po metų „Raben Group“ veikla Europoje apėmė Lietuvą, Latviją ir Estiją. 2008 m. įmonė pateko į Čekijos ir Slovakijos rinkas, o po dvejų metų pradėjo veikti ir Vengrijoje. 2016-ieji metai buvo verslo Rumunijoje pradžia. 2017 m. bendrovė įsigijo 20% Italijos bendrovės „SITTAM“ akcijų, o nuo 2020 m. ji yra vienintelė „Raben SITTAM“ savininkė. 2019 m. Bulgarija prisijungė prie Raben šeimos ir įmonė atidarė savo pirmąjį filialą Sofijoje. „Raben Group“ veikla Vokietijos rinkoje yra labai svarbi. Bendrovė savo pozicijas ten formuoja organiškai vis daugiau plėtojant savo veiklą. 2005 m. įmonė perėmė „Birkart Systemverkehre“. 2011 m. Vokietijos terminalų tinklas buvo išplėstas įsigyjant „Wincanton“. Vėlesniais metais prisijungė daugiau bendrovių. Šiuo metu „Raben“ Vokietijoje turi savo nepriklausomą transporto tinklą, kurį sudaro 34 filialai.

Keliaukime į Rytus

Bendrovės paslaugų paketą papildo „Raben East“, kuris jau nuo 2017 m. siūlo tarptautinių pervežimų paslaugas, įskaitant reguliarius jungiamuosius maršrutus su Rytų šalimis, taip pat muitinės tarpininkavimo paslaugas ir konsultacijas organizuojant transportą į Rytų rinkas. Bendrovė aptarnauja tokias šalis kaip: Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Irakas, Kazachstanas, Kirgizija, Moldova, Mongolija, Rusija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Turkija, Ukraina ir Uzbekistanas.

Kelias į sėkmę

Kaip viena iš sparčiausiai augančių Europos bendrovių logistikos pramonėje, „Raben Group“ išnaudoja visas rinkos galimybes, kurios atsirado atsivėrus rinkai Europoje ir laisvam prekių srautui. Siūlomos visapusiškos paslaugos: kontraktinė logistika, kelių transporto tinklas (vidaus, tarptautinis ir į Rytų šalis), šviežių maisto produktų gabenimas (su „Fresh Logistics“ prekiniu ženklu), pervežimai pilnomis mašinomis ir intermodalinis transportas, jūrų ir oro transportas. Pagrindinės įmonės aptarnaujamos pramonės šakos 2020 m. buvo: maisto pramonė  (30 proc.), vartotojų technologijos (21 proc.), automobilių pramonė (17 proc.), mažmeninė prekyba (12 proc.), chemikalai (11 proc.), ne maisto produktai FMCG (9 proc.). Kelių transportas, kuris sudaro 66% bendrovės apyvartos, suteikia puikią galimybę tobulėti, tačiau taip pat kelia iššūkį, į kurį „Raben“ reaguoja kiekvieną dieną, derindama savo krovinių gabenimo jungčių tinklą prie klientų lūkesčių iš visos Europos.

Veiklos, kuriomis siekiama sukurti tarptautinių ryšių tinklą, puikiai tinka įmonės misijai ir vizijai, o kadangi sunkvežimiai su „Raben“ logotipu matomi daugelyje transporto maršrutų, neabejotina, kad kiekvieną dieną grupė siekia būti „viena ašimi“ priekyje prieš konkurentus.

Naujovės

 „Raben Group“ daugiausiai dėmesio skyrė skaitmeninimui, pradedant fiziniais procesais, baigiant biuro procesų robotizavimu naudojant RPA (robotizuotų procesų automatizaciją). Automatikos srityje ji įgyvendina pažangius IT sprendimus, tokius kaip platformos, kurios automatiškai teikia informaciją klientams, ir platformos, pateikiančios ETA (numatomą atvykimo laiką). Sandėlių automatikos ir robotikos srityje įgyvendinimo procesai apima prietaisus, matuojančius siuntas, autonominius ar pusiau automatinius krautuvus, taip pat „roboto“ rankas, „daiktų interneto“ (IoT) jutiklius ir daugelį kitų sprendimų, didinančių sandėliavimo ir transportavimo procesų efektyvumą. RPA srityje, reikia pabrėžti, programinės įrangos robotų, palaikančių ar pakeičiančių vartotojų darbą konkrečiose programose (WMS / TMS / FK) ar įvairių IT sistemų sąsajoje, įgyvendinimą.

Bendrovė siekdama saugaus pristatymo pandemijos metu ir siekdama išlaikyti rekomenduojamą atstumą tarp pristatyme dalyvaujančių asmenų, pristatė naują papildomą paslaugą, pavadintą PCD (nuotrauka patvirtinanti pristatymą). Ją sudaro bekontaktis pristatymo patvirtinimas, išlaikant saugų atstumą ir naudojant tik nuotrauką.

Laikas švęsti geresnį rytojų

2021 metai neabejotinai bus įdomus etapas „Raben“ istorijoje. Tai ne tik dar vieni logistikos ir naujų technologijų plėtros metai, bet visų pirma puikus laikas galvoti apie ateitį. Jei pagrindinis tikslas yra suteikti ateities kartoms tuos pačius gamtos išteklius, kokie yra dabar, tai yra geriausias pagrindas bendromis pastangomis sukurti geresnę ir ekologiškesnę Europą. „Raben Group“ žalia ateitis prasideda šiandien!