Raben logo
csm_SLL_Raben_Group_2_c5d639b467.jpg

Raben Group pasirašė pirmąją tvarumo paskolos sutartį

2021.07.22
Europos logistikos kompanija „Raben Group” sėkmingai uždarė 225 mln. eurų vertės, penkerių metų trukmės, steigiamąją su tvarumu susietą paskolą (SLL) kartu su 7 bankų grupe. SLL taip pat yra vienas pirmųjų logistikos pramonės klubo sandorių Europoje.

Šiame sandoryje dalyvavo 7 finansų įstaigos, tokios kaip: BNP „Paribas Bank Polska S.A.“ - ši įstaiga veikė kaip SLL tvarumo koordinatorė, o „ING Bank Śląski S.A.“ - ši įstaiga veikė kaip agentas, kita įstaiga pavadinimu „Coöperatieve Rabobank U.A.“ veikė kaip dokumentacijos koordinatorius. Kitos įstaigos dalyvavusios sandoryje buvo bankai „Commerzbank AG“, „Mbank S.A.“, „Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.“ ir „UniCredit Bank AG“.

SLL marža susieta su tuo, kad įmonė pasiekė išsamų penkių pagrindinių veiklos rodiklių (PVR) rinkinį, apimantį aplinkos, socialinius ir valdymo (ASV) klausimus kelių transporto ir logistikos sektoriuje. PVR yra novatoriškas vidinių PVR ir išorės šalies ASV vertinimo derinys.

Penkių „Raben“ PVR derinys išsamiai nagrinėja esminius Raben veiklos ASV klausimus, įskaitant šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą, lyčių įvairovę ir valdymo praktiką. Taigi šis SLL yra reikšmingas etapas Europos kelių transporto ir logistikos sektoriui bei Lenkijos finansų rinkai.

SLL PVR yra „Raben Group“ programos „ECO2WAY 2025“ tikslo dalis, kuri yra apibrėžta 2020 m., tvarumo ataskaitoje:

  • 30% sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį Raben įrenginiuose
  • 10% sumažinti išmetamų teršalų kiekį transporto veikloje
  • 96% automobilių parko su Euro V ir VI
  • santykinis krovinių vežimo keliais sumažėjimas dėl didėjančio transporto efektyvumo
  • šiltnamio efektą sukeliančių dujų skaičiavimai - transporto skaičiuoklės atnaujinimas ir patobulinimas

„Tvarumas jau daugelį metų buvo mūsų DNR, ir šis sandoris yra tikras mūsų ambicijų ir įsipareigojimų šioje srityje patvirtinimas. Tai yra didžiulis mūsų verslo įsipareigojimas ir toliau tobulėti ateityje. Tačiau mes džiaugiamės, kad priėmėme šį iššūkį, nes manome, kad „Raben Group“ stipriai siekia tvarumo “, - sakė Ewald Raben,„ Raben Group “ CEO, pridurdamas: „ Šiandienos susitarimas rodo, kad kiti sektoriai, tokie kaip bankai, atsakingą verslo elgesį suvokia kaip labai svarbų žingsnį ateities ekonomikai ir verslui. Džiaugiamės galėdami sujungti jėgas ir dirbti kartu, siekdami tvarių sprendimų ateities kartoms. Esu įsitikinęs, kad tiek rinka, tiek žinomumas vystysis per ateinančius 3–5 metus ir klientai kreipsis į įmones, kurios savo veikloje vertina tvarumą. “

„Šis sandoris SLL transporto ir logistikos sektoriuje Lenkijoje rodo, kaip „ BNP Paribas Bank Polska “ gali pasinaudoti savo patariamosiomis galimybėmis remiant pirmaujančią logistikos įmonę „ Raben Group “, pradedant su ASV susijusį finansavimą. Kai anglies dioksido išmetimas, socialinis poveikis ir valdymo tikslai tampa strateginiu būtinumu, įmonėms vis labiau reikės tvarių finansų, kaip sverto, kad jie galėtų pasiekti grynojo nulio tikslą “, - sakė André Boulanger, valdybos viceprezidentas, atsakingas už verslo ir institucinę bankininkystę, MVĮ ir įmonių bankininkystė, BNP „Paribas Bank Polska“.