Raben logo
Raben automobilis

Nauja logistikos realybė - Raben Group 2020 metais

2021.02.26
2020 daugeliui pramonės šakų buvo iššūkių kupini metai. COVID-19 pandemija pakeitė pasaulio ekonomiką ir verslų veiklą. Nepaisant to, Raben Group praėjusius metus užbaigė sugeneruodama daugiau nei 1,26 mlrd. EUR pajamų, o naujos investicijos, įdiegtos paslaugos ir gauti apdovanojimai yra geriausias įrodymas, kad bendrovė sėkmingai įveikė 2020 metų iššūkius.

Praėję metai logistikos pramonės atstovų pareikalavo lankstumo ir prisitaikymo prie naujų, greitai besikeičiančių sąlygų.

Nuo pat pradžių Raben Group didžiausią dėmesį darbuotojų ir rangovų saugumui ir sveikatos apsaugai, taip pat veiklos tęstinumui užtikrinti ir teikiamų paslaugų kokybei.

Bendrovei pernai metai buvo sėkmingi, o pajamos siekė 1,26 mlrd. EUR. Pagrindinės įmonės 2020 m. aptarnaujamos pramonės šakos buvo maisto pramonė (30%), namų elektronika (21%), automobilių pramonė (17%), mažmeninė prekyba (12%), chemijos pramonė (11%), FMCG ne maisto produktai (9%). Europos logistikos tinkle didžiąją dalį Raben Group teikiamų paslaugų sudarė kelių transportas (66%), toliau sekė kontraktinė logistika (13%), pervežimai pilnomis mašinomis (8%), Fresh Logistics (8%), Lead Logistics Provider (4%) ir Sea&Air (1%).

“2020 buvo kupini iššūkių. Tai kas įvyko transporto rinkoje per šį laikotarpį, turės reikšmingos įtakos ne tik 2021 m., bet ir sekančiais. Pandemija pakeitė kiekvienos įmonės rinkoje verslo tikrovę. Mūsų užduotis buvo užtikrinti ne tik mūsų įmonės, bet svarbiausia ir mūsų klientų verslo tęstinumą. Nepalanki ekonominė padėtis nereiškia, kad nebuvome aktyvūs. Priešingai, ėmėmės daugybės veiksmų, kad šiandiena mums visiems būtų kuo mažiau skausminga. Štai kodėl mūsų komanda dėjo visas pastangas, kad logistika nesustotų ir palaikytų mūsų klientus bei padėtų pristatyti reikiamus produktus. Dėl sąmoningo mūsų klientų portfelio formavimo politikos, mes pasiekėme gerus finansinius rezultatus, nepaisant sudėtingos padėties rinkoje.  Tai taip pat geriausias įrodymas, kad Raben yra "People with Drive" (Žmonės turintys "draivo"). Dėl jų atsidavimo ir aistros logistikai, mūsų darbuotojai sugebėjo greitai prisitaikyti prie naujos darbo aplinkos ir sėkmingai susidoroti su 2020 m. iššūkiais.” – apibendrina Raben Group CEO Ewald Raben. – “Iš pradžių nauja situacija sukėlė daug nerimo, tačiau pradėjome galvoti kokias galimybes suteikia ši nauja realybė, ką galime padaryti daugiau, kaip galime plėsti savo paslaugų portfelį. Mūsų įmonės atveju, pandemija prisidėjo prie procesų skaitmeninimo plėtros, paspartindama elektroninės logistikos kūrimą ir pristatydama PCD paslaugą, t. y. pristatymą patvirtinanti nuotrauka. Esu įsitikinęs, kad teisingas požiūris į krizę, vadovaujantis tinkamai apgalvota strategija, gali būti galimybė.”

Pandemija taip pat parodė, kad vis labiau populiarėjantis nuotolinis darbas ir didesnis pasitikėjimas naujomis technologijomis yra ne tik būtinas, bet ir veiksmingas.

“Praėjusieji metai mus nustebino beprecedenčiais apribojimais, susijusiais su mūsų darbo organizavimu. Tai buvo išbandymas vadovams, kurie turėjo palaikyti ryšį su nuotoliniu būdu dirbančiais darbuotojais ir užtikrinti aukščiausius saugumo standartus tiems, kurie liko savo darbo vietose - vairuotojams ir sandėlio darbuotojams.” - komentuoja Anita Koralewska-Ratajczak, HR vadovė, Raben Group. - “Pandemijos metu atliktos apklausos rezultatai parodė, kad darbuotojai labai vertina tai, kad buvo pasirūpinta jų saugumu. Jie taip pat buvo patenkinti nuotoliniu bendravimu su vadovais ir komanda (nepaisant atstumo) bei sklandaus įmonės prisitaikymo prie naujų aplinkybių. Apribojimai tapo įkvėpimu ieškoti naujų sprendimų. Pavyzdžiui, pandemijos metu mes įgyvendinome didžiausią tobulėjimo projektą, skirtą 1 000 vadovų 13-oje šalių, naudodami žaidimą ir patobulinome daugelį procesų, pasitelkdami pažangias technologijas. Tai buvo geri metai žmonėms, turintiems “draivo”. “

Raben Europoje

Raben Group buvo aktyvi ne vienoje Europos šalyje, visada pirmiausia pasirūpindama savo komandos saugumu ir klientų poreikiais.

Italijoje bendrovė savo veiklą praėjusiais metais vystė investuodama į Raben Sittam. Veikla buvo orientuota į modernių IT sprendimų diegimą ir procesų optimizavimą pagal grupės standartus. Tai leidžia klientams pasinaudoti įvairiomis myRaben.com platformos funkcijomis.

Įmonei Raben Logistics Romania pernai buvo didelių investicijų į sandėlio infrastruktūrą metas.

Padidėjusi klientų paklausa ir nuolatinė motyvacija tobulinti procesus, ypač tranzito terminus, prisidėjo prie papildomų logistikos centrų Rumunijos žemėlapyje kūrimo. Pirmąjį pusmetį Baia Mare ir Roman miestuose buvo pastatyti du nauji "cross-dock" sandėliai. 2020 m. rugpjūtį įmonė atidarė naują sandėlį Craiova mieste. Šiuo metu vietinį distribucijos tinklą sudaro 7 padaliniai, kurių bendras plotas yra 10 500 m2.

Balandžio mėnesį Raben Trans European Hungary persikėlė į naujas patalpas Győr mieste, kur pradėjo veikti 1 800 m2 ploto Vengrijos "cross-dock" sandėlis.

Raben Logistics Bulgaria praėjusiais metais šventė savo pirmąjį gimtadienį. Po 12 mėnesių veiklos, bendrovė dabar siūlo partnerių tinklą, kurį sudaro 8 padaliniai Sofia, Plovdiv, Stara Zagora, Yambo, Burgas, Varna, Ruse, Veliko Tarnovo miestuose. Toks efektyvus susisiekimas užtikrina krovinių pristatymą per 24 valandas visoje Bulgarijoje. Įmonė taip pat išplėtojo savo tarptautinės distribucijos verslą plėtodama tarptautinius ryšius su tokiomis šalimis kaip: Vokietija, Italija, Lenkija (4 kartai per savaitę), Rumunija (3 kartai per savaitę) ir Turkija.

Savo ruožtu Raben Ukraine šventė 17-ąsias veiklos metines. Bendrovė ir toliau plečia savo paslaugų ir klientų portfelį, daugiausiai dėmesio skirdama skaitmeniniams sprendimams. Nuo 2020 m. Kijevas nėra vienintelis centras Ukrainoje, naudojamas tarptautiniams susisiekimams. Įmonė pradėjo nuolat naudotis savo infrastruktūra Lvovo mieste. Abu padaliniai suteikia galimybę vykdyti prekių distribuciją visoje Ukrainoje pačios įmonės distribucijos tinklo dėka.

Reaguodama į pasaulinius tiekimo grandinių pokyčius, daugiausiai susijusius su COVID-19, Raben East pradėjo jungti kelius su Kinija, kuri yra alternatyva krovinių gabenimui jūra, oru ar geležinkeliais. Dėl šio sprendimo įmonė savo klientams siūlo ne tik didesnį planavimo lankstumą, bet ir stabilų išlaidų lygį bei iš anksto nustatytą tranzito laiką.

Inovacijos

Raben Group daug dėmesio skyrė skaitmeninimui, pradedant fiziniais procesais, baigiant biuro veiklos robotizavimu, naudojant RPA (Robotic Process Automation). Automatizavimo srityje ji įgyvendina pažangius IT sprendimus, tokius kaip platformos, kurios automatiškai teikia informaciją klientams ir platformos, pateikiančios ETA (numatomas atvykimo laikas). Sandėlio automatizavimo ir robotikos srityje įgyvendinimo procesai apima prietaisus, matuojančius krovinius, autonominius arba pusiau automatinius krautuvus, "Internet of Things“ (IoT) jutiklius ir daugelį kitų sprendimų, didinančių sandėliavimo ir transportavimo procesų efektyvumą. RPA srityje reikia pabrėžti programinės įrangos robotų, palaikančių arba pakeičiančių vartotojų darbą, ypač taikomosiose programose (WMS/TMS/FK) arba įvairių IT sistemų sąsajoje, įdiegimą.

Siekdama saugaus krovinių pristatymo pandemijos metu ir siekdama išlaikyti rekomenduojamą saugų atstumą tarp pristatyme dalyvaujančių asmenų, Raben Group pristatė naują papildomą paslaugą PCD (Picture Confirming Delivery), kurią sudaro bekontaktis krovinio pristatymas, pristatymą patvirtinant nuotrauka. Automatiškai registruojant duomenis, susijusius ne tik su krovinio išvaizda, bet ir pristatymo data, laiku ir vieta bei pristatymo sunkvežimio registracijos numeriu, siuntėjui ir gavėjui suteikiama daugiau realios informacijos, kad pristatymas buvo atliktas tam tikroje vietoje ir laiku. Klientas gali iš karto matyti pristatymo patvirtinimą myRaben platformoje, myTrack&Trace modulyje. Dėka PCD nuotolinis pristatymas galimas net ir karantino metu.

Stebėdama spartesnį B2B sektoriaus skaitmeninimą ir siekdama patenkinti klientų lūkesčius, bendrovė spalio mėnesį pristatė naują interneto svetainę. Dėl intuityvaus meniu lankytojai gali lengvai pasiekti klientų zoną ir myRaben.com platformą.

Svetainėje yra daug informacijos apie konkrečiam sektoriui skirtus sprendimus ir tai leidžia greitai susisiekti su klientų aptarnavimo atstovais.

Įmonės socialinė atsakomybė

Raben Group jau daugelį metų vykdo ir skatina veiklą įmonių socialinės atsakomybės srityje. Įmonių socialinė atsakomybė yra neatsiejama šeimos įmonės, paremtos vertybių sistema, DNR dalis. Bendrovė visapusiškai priartėja prie ĮSA koncepcijos, socialiai atsakingą veiklą įtraukdama į organizacijos verslo strategiją. Be to, dabar, pandemijos akivaizdoje, Raben Group negalėjo likti pasyvi reaguodama į poreikius tų, kuriems pagalba dabartinėje situacijoje yra labai svarbi. Įmonė neatlygintinai teikė transportavimo paslaugas, padėjo medicinos personalui ir aktyviai rėmė "Maisto banką". Iš viso Raben Group visoje Europoje padėjo pristatyti 6 mln. veido kaukių, 250 tūkst. pirštinių, 100 tūkst. medicininių kostiumų, medicininių akinių ir skydelių, taip pat 51 plaučių ventiliatorių ir per 12 tūkst. paruošto maisto ligoninėms ir pagalbos centrams, baldų ir įrangos vaikų ir jaunimo psichiatrijos centrams ir virš 1 400 padėklų Maisto bankui.

Raben Lietuva komanda neatlygintinai prisidėjo prie "Laivės TV" inicijuoto projekto "Laikykitės, medikai". Iniciatyvos tikslas buvo aprūpinti medicininėmis priemonėmis tuos, kurie tuo metu kovojo fronto linijoje - medikus.

Rūpindamasi geresne ir ekologiškesne ateitimi, nuo 2014 m. įmonė vykdo kampaniją "e-invoice=higher culture", kuri skatina klientus naudotis elektroninių dokumentų srautu; sodinant medžius klientų, kurie nusprendžia pereiti prie e-sąskaitos, vardu. Pernai metais Lenkijoje ir Ukrainoje pasodinta daugiau nei 2 100 medžių.

Iš viso bendrovė jau yra pasodinusi beveik 16 000 medžių, kurie per savo gyvavimo ciklą neutralizuos apie 12 000 tonų CO2.

Metų pabaiga ir prieškalėdinis laikotarpis – grupės įsitraukimo į projektą „Noble Parcel“ metas. "Noble Parcel Weekend of Miracles" metu bendrovė nusprendė pasidalinti tuo, ką ji daro geriausiai, t. y. logistikos ir transporto organizavimo patirtimi bei savo autoparku. Raben Group, kaip projekto partnerė, gabeno siuntinius žmonėms, kuriems reikalinga pagalba, iš centrinių į vietinius sandėlius, iš kur "Noble Parcel" savanoriai juos pristatė gavėjams. Akcijoje įsitraukė 18 Raben vairuotojų ir 15 darbuotojų, kurie planavo siuntinių gabenimo maršrutus visoje Lenkijoje, kurie sudarė viso 9 107 km.

Raben Trans European Germany vėl dalyvavo Kalėdiniame dovanų karavane, kuris pristato dovanas nepasiturinčių šeimų vaikams Rytų Europoje. Pernai metais siuntos pasiekė žmones, kuriems reikia pagalbos Moldovoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje. Ketvirtą kartą projekto globėju tapo Raben Group CEO Ewald Raben. Karavaną sudarė 31 sunkvežimis, kuriais buvo gabenta 141 723 siuntiniai su žaislais ir drabužiais, taip pat ir mokykliniai reikmenys, higienos priemonės ir saldumynai.

Bendrovė taip pat susitelkusi į su logistika susijusių profesijų skatinimą. Raben Trans European Germany GmbH yra viena pirmųjų bendrovių, dalyvavusių "TruckerHeroes" kampanijoje. Tai logistikos platformos "Transporeon GmbH" iniciatyva. Kampanijos tikslas - atkreipti dėmesį ir įvertinti vairuotojo profesiją, ypač pandemijos laikotarpiu. Tarptautinis logistikos paslaugų teikėjas lydėjo sunkvežimio vairuotoją André naktiniame reise tarp Mönchengladbach ir Haiger miestų, kad parodytų visus vairuotojo kasdienio darbo aspektus.