Raben logo
IKEA Volvo Raben electric Truck

IKEA, Volvo Trucks ir Raben Group suvienija jėgas Lenkijoje, siekdamos paspartinti nulinės taršos transporto plėtrą

2022.09.15
IKEA Industry, Volvo Trucks, ir Raben Group pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl nulinės taršos sunkiojo transporto Lenkijoje. IKEA pristatys sunkiuosius elektrinius “Volvo” sunkvežimius, skirtus vidaus transporto srautams dviejose “IKEA Industry” gamyklose Lenkijoje, kuriuos valdys “Raben Group”. Bandomojo projekto metu įgytos žinios bus panaudotos didesnio transporto tinkle operacijų elektrifikavimui.

IKEA yra stambus transporto paslaugų pirkėjas, per metus visame pasaulyje išsiunčiantis daugiau kaip 2 mln. krovinių. Norint pasiekti IKEA strateginį su klimato kaita susijusį tikslą – sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą vienam kroviniui 70 %, labai svarbu elektrifikuoti sunkiasvores transporto priemones. Transporto elektrifikavimas yra vienas iš sprendimų, padedančių šalinti pagrindinę klimato kaitos priežastį.

‘’IKEA Industry”, “Volvo Trucks” ir “Raben Group” suvienijo jėgas Lenkijoje, kad transporto sistemoje įdiegtų nulinės emisijos “Volvo FM” elektrinius sunkvežimius. Sunkvežimiai bus naudojami prekių srautams tarp dviejų “IKEA Industry” gamyklų, esančių už 14 km viena nuo kitos Zbąszynek ir Babimost miestuose vakarų Lenkijoje.

Sunkvežimiai bus įkraunami “IKEA Industry” gamyklose, naudojant atsinaujinančią elektros energiją iš išorinio šaltinio. Pirmasis elektrinis sunkvežimis bus pradėtas eksploatuoti rudenį, o remiantis bandomosios eksploatacijos metu įgyta patirtimi, planuojama plėsti transporto priemonių parką.

"Džiaugiamės galėdami pranešti apie šį bendradarbiavimą, kurio tikslas – paspartinti perėjimą prie tvaresnio kelių transporto. Šis projektas leidžia sužinoti apie iššūkius ir galimybes diegiant elektrinio transporto operacijas ir jų tarpusavio priklausomybę didesniame transporto tinkle", sako Małgorzata Dobies-Turulska, IKEA Industry Zbąszynek generalinė direktorė.

„Raben Group“ šis projektas yra pirmasis žingsnis mūsų automobilių parko dekarbonizavimo procese, siekiant įgyvendinti ambicingus CO2 mažinimo planus, kuriuos neseniai moksliškai patvirtino "Science Based Targets" (SBTi) ekspertai. Tai taip pat svarbus projektas, susijęs su visų krovinių vežimo sunkvežimiais procesu. Esame viena pirmųjų logistikos kompanijų Europoje, kuri ryžosi ambicingam iššūkiui - eksploatuoti elektra varomą sunkvežimį su 24 tonas sveriančia priekaba.” - sako Piotr Banasiak, Raben Transport generalinis direktorius, ir priduria –” Elektrifikuoto sunkiojo transporto ateitis prasideda šiandien.”

“Džiaugiamės galėdami dirbti kartu su IKEA ir „Raben Group“, siekdami turėti tvaresnes transporto priemones.
IKEA ir "Raben", kaip ir "Volvo", siekia ambicingų tikslų dėl klimato. Šis projektas suteiks mums vertingų įžvalgų ir bus
geras pagrindas ilgalaikiam bendradarbiavimui ateityje”, sako Robert Grozdanovski, SVP Europe Central East & East, Volvo Trucks.