Neatrasti Rytai

Spausdinti | Atsisiųsti kaip PDF

XX amžiaus pradžia buvo sudėtingas laikotarpis, kai dauguma buvusių sovietinių respublikų išgyveno nuosmukį, kurį sukėlė tradicinių ekonominių ryšių žlugimas. Įtampa ir konfliktai šalių viduje nepalengvino to regiono vystymosi. Pagrindinį vaidmenį gerinant ekonominę situaciją suvaidino Tarptautinis valiutos fondas, kuris savo pagalbą tokioms šalims, kaip Armėnija, Gruzija, Kirgizija arba Uzbekistanas suteikė jau XX amžiaus dešimtajame dešimtmetį.

Ekonomikos pasikeitimas į laisvosios rinkos sistemą, daugybė privatizavimo atvejų, ekonominės reformos ir valstybinės investicijos padėjo paskatinti dinamišką ekonomikos augimą. To pavyzdys yra Turkmėnistanas, kuriame reguliarus ekonominis augimas pastebimas nuo 1998 metų.

Pagerėję ekonomikos indeksai yra matomi net ir Tadžikistane, tariamai blogiausiai išsivysčiusioje regiono šalyje, kuri vis dar labai stengiasi pritraukti užsienio kapitalą. Nereiktų pamiršti, kad visas regionas ir toliau judės sisteminio vystymosi keliu.

Neskaitant gamtos išteklių gavybos, didelė dalis produkcijos yra sutelkta žemės ūkio ir maisto sektoriuje. Be energijos išteklių ir visų tipų metalo ir metalurgijos produktų, ši Azijos dalis taip eksportuoja maistą arba kitus gamtinės kilmės produktus, tokius, kaip medvilnė ir mediena.

Vykstant plėtrai padidėjo visų statybinių medžiagų, specializuotų įrengimų, mašinų ir transporto priemonių paklausa. Cheminiai produktai, tiek naudojami pramonėje, tiek ir buityje, taip pat yra labai populiarūs.

Taip pat pastebima vaistų, paruoštų vartojimui maisto produktų ar drabužių paklausa. Bet kas gali tapti populiaria eksporto preke, net lenkiškas kompotas, eksportuojamas į Mongoliją, nes tos rinkos gali absorbuoti praktiškai visus produktus iš Vakarų, kurie yra geresnės kokybės už vietoje pagamintus produktus.

Jau daugelį metų Raben Group teikia transporto paslaugas ne Europos Sąjungos šalims, tokioms, kaip Rusija, Turkija, Ukraina, Moldavija arba Baltarusija. Pastebėję Rytų rinkų potencialą ir augančią paklausą, išplėtėme savo tarptautinio kelių transporto paslaugų pasiūlą, klientams pasiūlydami galimybę krovinius gabenti į tokias šalis, kaip Armėnija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kazachstanas, Kirgizija, Irakas, Mongolija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas ir Uzbekistanas.

Kadangi turime patirties ir žinių išmuitinimo srityje, galime papildomai pasiūlyti konsultacines paslaugas, susijusias su eksporto ir importo procedūromis ir reikiamų dokumentų paruošimu. Lenkijoje veikia Raben Logistics Polska muitinės atstovybės, kuriose dirba patyrę kvalifikuoti muitinės agentai. Jei norite sužinoti daugiau apie būsimos plėtros galimybes, nesivaržykite ir susisiekite su mumis.

 

 

03.12.2015
Bartłomiej Łapiński

Bartłomiej Łapiński

Verslo plėtros vadovas

Logistikoje dirba nuo 2006. Verslo plėtros vadovas (Rytai) Raben Logistics Polska įmonėje. Atsakingas už transportavimo plėtrą Rytų rinkose bei muitines.