Praėjusių 2017 metų apžvalga Raben Group veikloje

Spausdinti | Atsisiųsti kaip PDF

Naujos įmonės įkūrimas: Raben East, pradėta tyrimų ir plėtros (ang. Research & Development) padalinio veikla, įsigytos keturios įmonės ir pradėtas vystyti savo logistikos tinklas Vokietijoje. Taip pat įsteigti du nauji padaliniai Rumunijoje ir įsigyta 20% Italijos įmonės Sittam akcijų. Tai tik keletas praėjusių metų Raben Group akcentų.

Logistikos sektorius yra vadinimas ekonomikos lakmuso popieriumi ir analitikai jį dažnai naudoja, norėdami įvertinti visos rinkos būklę. Praėjusieji metai, nepaisant daugybės pokyčių ir iššūkių, tokių kaip specializuotų darbuotojų trūkumo ar naujų Europos Sąjungos reikalavimų, Raben Group buvo geri.

“2017 metai, nepaisant daugybės iššūkių su kuriais susidūrėme, nauji ES reglamentai ar vairuotojų trūkumas,  mano akimis buvo labai teigiami. Visų pirma mes galėjome įgyvendinti daugelį planų Lenkijos ir Vokietijos rinkose.” – apibendrina Raben Group CEO Ewald Raben “Mes ženkliai padidinome mūsų sandėlio pajėgumus Lenkijoje. Kita vertus, Vokietija yra didžiausia rinka Europoje, turinti 80 mln. vartotojų. Mes norime, kad iki 2018 metų pabaigos ją galima būtų palyginti su Lenkijos rinka. Štai todėl nuo sausio mėnesio mes atidarome savo nepriklausomą distribucijos tinkle Vokietijoje, kurį sudaro daugiau nei 30 padalinių. Aš esu tikras, kai tai bus didelė pridėtinė vertė ne tik mūsų 5monėms, bet visų pirma mūsų klientams visoje Europoje.

Raben Vokietijoje

2017 metai Raben Group Vokietijoje buvo labai darbingi. Daugiausiai dėmesio buvo skirta savo nuosavo transporto tinklo kūrimui, kurįs startuos 2018 metais. Raben vykdo plėtrą nuo tada, kai tik įsikūrė Vokietijos rinkoje 2005 metais. Šiuo metu Raben Germany transporto paslaugas teikia visoje šalyje, 32 - juose savo padaliniuose, kuriuose dirba 3 000 darbuotojų. Praėjusiais metais, apart investavimo į naujus logistikos centrus, Raben perėmė keletą Vokietijos įmonių, tokių kaip Rhenus padaliniai Fellbach ir Weilimdorf miestuose. Taip pat transporto ir logistikos įmones Exice GmbH ir RLZ Baden GmbH Karlsruhe mieste. Kiti įsigijimai buvo susiję su įmonėmis SCHMALZ + SCHÖN Logistik Gruppe Kamen mieste, Šiaurės Reino – Vestfalijoje ir Busse Logistik, esančios Kassel mieste.

Raben priartėja prie Rytų

Reaguodami į didėjantį susidomėjimą Rytų kryptimi, liepos mėnesį Raben Group priėmė sprendimą pradėti Raben East Sp. z o.o. veiklą. Naujasis verslas siūlo tarptautinius pervežimus kelių transportu, įskaitant nuolatinius krovinių gabenimus iš/į tokias šalis kaip Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Gruzija, Irakas, Kazachstanas, Kirgizija, Moldova, Mongolija, Rusija, Tadžikistanas, Turkmėnistanas, Turkija, Ukraina ir Uzbekistanas. Bendrovė veikia kaip nepriklausomas subjektas, naudojantis Europoje galiojančius Raben Group sprendimus. Raben East papildo Raben Group portfolio tarptautinio kelių transporto paslaugomis, įskaitant nuolatinius krovinių pervežimų maršrutus su Rytų šalimis. Į portfolio taip pat patenka muitinės paslaugos, taip pat ir konsultacinės paslaugos, susijusios su prekių transportavimu į Rytų rinkas. Raben Group krovinių distribucija bei konsolidacija apima visa Europą.

Praeitų metų vasarą Raben Group užmezgė naują strateginę partnerystę su įmone Borusan Lojistik. Tai papildė Raben paslaugų portfolio nuolatiniais maršrutais tarp Europos Sąjungos šalių bei Turkijos. Partneris Turkijoje yra lyderis, turintis daugiau nei 44 metų patirtį Turkijos logistikos sektoriuje.

Raben Europoje

Raben Group 2017 metai taip pat buvo pažymėti kaip daugiausiai investicijų Europoje turėję metai. Tai apima ir įsteigtus du naujus padalinius Rumunijoje, Sibiu ir Cluj miestuose, Transilvanijoje. Šiuo metu Raben Logistics Romania savo klientams siūlo 5 400 m² sandėlių plotą su beveik 40 kvalifikuotų darbuotojų. Verta paminėti, kad įmonė veiklą Rumunijos rinkoje vykdo nuo 2016 metų ir vystosi labai dinamiškai iki šios dienos.

Raben taip pat perėmė 20% įmonės Sittam akcijų, kuri yra Italijoje tarptautinių krovinių pervežimo kelių transportu, jūra ir oru, rinkos lyderis. Įmonės pagrindinis ofisas bei sandėlis įsikūręs Cornaredo netoli Milano. Sandoris sudarytas siekiant sustiprinti bendrovių partnerystę. Aljansas su Raben yra veiksmingas variantas įmonei Sittam, kuris leidžia plėtoti Europos logistikos tinkle, neskaitant neplanuotų pasikeitimų, kurie gali įtakoti jų pačių tinklą.

“Dėka bendradarbiavimo su įmone Sittam centrinėse ir rytų Europos šalyse, mūsų tinklas pasipildė dar viena šalimi. Italijos rinka yra orientuota į eksportą ir mes esame labai sudominti šia galimybe. – aiškina Ewald Raben.

Raben Lenkijoje

Didžiausia investicija Lenkijos rinkoje 2017 metais buvo logistikos centro prie Poznań miesto plėtra. Naujas sandėlis Nr. 10 yra novatoriška, 20 500 m2 ploto prekių sandėliavimo patalpa, tinkama saugoti 34 000 palečių, su 400 m2 ploto, skirto pridėtinės vertės paslaugoms ir 570 m2 ofisui skirto ploto. Dėl to, Gądki esančių sandėlių pajėgumai išaugo daugiau nei 20%. Metų pradžioje įmonė taip pat atidarė modernų sandėlį Gniewomierz gyvenvietėje, kuri yra Legnica Specialiojoje Ekonominėje Zonoje. Objekto plotas yra apie 15 000 m2.

Inovacijos pirmiausia

Šiomis dienomis skaitmeninimas yra plačiai naudojamas visuose logistikos, transporto ir distribucijos procesuose. Todėl norint sekti naujas tendencijas ir patikrinti jų įgyvendinimą įmonėje, 2017 metų pradžioje Raben Group buvo įkurtas tyrimų ir plėtros padalinys pavadinimu Genius Lab. Temos, kurias pirmiausia nagrinės komanda yra nuspėjamoji analizė, atliekų rūšiavimo problema, pramonės automatizavimas ir plačiai suprantama logistikos procesų koncepcija nenaudojant popierinių dokumentų.

“Raben Group jau daugelį metų skiria didelį dėmesį naujovėms ir esame labai lankstūs pokyčių atžvilgiu, pavyzdžiui investuojame į ekologiją ir diegiame procesus siekdami padidinti patogumą darbuotojams, ypatingai vairuotojams, norėdami pritraukti ir išlaikyti geriausius.  Tuo pačiu mes žinome, kad aplinka nuolat keičiasi ir mes esame tam pasiruošę”sako Raben Group operacijų vadovas Aleksander Kroll.

Daugelį metų Raben Group realizuoja naujoviškus sprendimus sandėliavimo ir transporto procesuose. Štai todėl šiandien įmonė gali pasigirti savo nuosavu autoparku Lenkijoje, kurį 100% sudaro Euro 5 ir 6 standartus atitinkantys krovininiai automobiliai. Kai kalbame apie Euro 6 reikalavimus atitinkančius automobilius, tai sudaro net 60% viso autoparko automobilių.

Socialiai atsakingas verslas

Beveik 12 000 padėklų ir daugiau nei 7 000 tonų nemokamai pervežtų maisto produktų bendradarbiaujant su Maisto banku, beveik 10 000 medžių buvo pasodinta socialinės kampanijos e-invoice=higher culture metu, daugiau nei 15 000 vaikų išklausė edukacinę programą "Transportas yra būtinas" ir 13 socialinio dialogo sesijų su 116 suinteresuotų šalių atstovų. Tai yra tik trumpa santrauka, susijusi su įmonės socialine atsakomybe.  Raben Group vadovaujasi socialinio įsitraukimo strategija, kuri yra įmonės strategijos dalis. Joje atsižvelgiama į dialogo metu išreikštus suinteresuotų šalių interesus ir į pasaulines socialinės atsakomybės tendencijas bei iššūkius . Pagrindinės įmonės veiklos sritys yra vietos bendruomenės, mus supanti aplinka, švietimas ir kelių eismo saugumas.

 

12.01.2018
Atsisiųsti
RABENITY

Sužinokite daugiau apie mūsų paslaugas

Greitas kontaktas
Raben Lietuva UAB padalinys Vilniuje+370 (5) 232 18 13El.paštas